2018.03.09 14:19 Kamil

Czy wiesz co się dzieje z KOBIECYM ciałem podczas PORODU? Prosty eksperyment POŁOŻNEJ pozwoli ci to ZROZUMIEĆ! (wideo)

Każda mama, która tego doświadczyła bądź oczekuje, wie że poród to dla kobiety ogromne przeżycie, a zarazem wyjątkowe wydarzenie. Panie przeżywają go na różny sposób i u każdej przebiega inaczej. Doskonale  zdaje sobie z tego sprawę położna Liz Chalmers, która postanowiła wykorzystać do czegoś swoje długoletnie doświadczenie i w krótkim materiale wideo pokazuje, jak zachowuje się ciało rodzącej w trakcie odbierania ciąży. Kobieta wykorzystała do tego dwa, znane każdemu przedmioty.

Do swojego eksperymentu wykorzystała balonik i piłeczkę do ping-ponga, aby pokazać co dzieje się z kobiecymi narządami rodnymi w trakcie porodu. Położna piłeczkę umieściła we wnętrzu balonika, który pełnił rolę brzucha rodzącej. Po napompowaniu balonika piłeczka opadła na dno, w miejsce gdzie znajdował się otwór. Następnie Chalmers zaczęła ściskać boki balonika symulując w ten sposób skurcze, które nie są jeszcze związane ze skurczami towarzyszącymi podczas porodu.

Prawdziwe skurcze zaczynają się w górnej części macicy. W momencie gdy Liz zaczynała naciskać na górę balonika, możemy zauważyć napór piłeczki na otwór. W ten sposób kobiece ciało przygotowuje się do finalnego etapu ciąży, czyli porodu. Położna wyjaśnia, że jest to moment, w którym zaczyna się wytężona praca rodzącej, czyli zaciskanie i puszczanie mięśni. Mocniejsze ściskanie balonika sprawiło, że szyjka stawała się coraz bardziej cienka. Jest to ta chwila, kiedy rodząca jest już bardzo zmęczona i odczuwa poddenerwowanie. Na szczęście to już ostatni etap ciąży i końcówka morderczych zmagań przyszłej mamy. Coraz szybsze uciskanie balonu powoduje, że piłeczka w końcu wypada. W ten sposób dziecko pojawia się na świecie!

I put this together for my niece Charlotte who, to my absolute delight, is working toward becoming a childbirth educator in New Zealand :)(Edited to add…wow! This little video has gone much further than I ever expected. I've had several requests for a YouTube version, so I uploaded it there too. https://youtu.be/URyEZusnjBI)

Posted by Liz Chalmers on Donnerstag, 26. Oktober 2017

źródła: kobieta.wp.pl, facebook.com, foto youtube.com


Komentarze

Zobacz także