2018.03.08 15:40 Kamil

Spodziewaliście się, że filmowcy robią takie „RZECZY”, aby podkreślić udźwiękowienie scen MIŁOSNYCH? To wideo rozwieje wasze wątpliwości! (wideo)

Oglądając popularne seriale oprócz wrażeń wzrokowych do naszych uszu docierają różnego rodzaju dźwięki i to one mają spory wpływ na to jak odbieramy daną produkcję. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że szczególnie dużą uwagę zwraca się na udźwiękowienie produkcji .Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że odgłosy, które do nas docierają, tak naprawdę nie są tym czym mogłoby się nam wydawać!

 

 

Tajemnicę udźwiękowienia filmów zdradziło Comedy Central i pan o imieniu Tim, który zajmuje się tą działką. Mężczyzna bardzo się stara, aby produkcja była dobrze odebrana przez ludzi, którzy będą ją w przyszłości oglądać. Nie zdawalibyście sobie sprawy, jakich rzeczy musi użyć, aby uzyskać odgłosy, które będą współgrały z tym, co widzimy na ekranie naszych komputerów, bądź telewizorów. Ma to za zadanie wpłynąć na wyobraźnie i pobudzić potencjalnego odbiorcę.

 

 

Mężczyzna na co dzień zajmuje się poszukiwaniem dźwięków. Jego praca polega na zwiedzaniu miasta z ogromnym mikrofonem i wybieraniu odpowiednich tonacji, które będą odpowiednio komponowały się do danej produkcji. Tim uważa, że w trakcie oglądania hollywoodzkich produkcji widzimy tylko piksele, natomiast dźwięki sprawiają, że jesteśmy w stanie odczuć pokazywany obraz.

 

 

źródła: wprost.pl, youtube.com, foto youtube.com

 

 

 


Komentarze

Zobacz także