2018.03.07 11:26 Kamil

DZIEWCZYNKA chciała obejrzeć LWY MORSKIE. Kiedy siada na murku jeden z nich wciąga ją pod wodę! (wideo)

Jak niebezpieczne są dzikie zwierzęta mogła przekonać się kilkuletnia dziewczynka, która wybrała się z rodzicami nad rzekę Fraser płynącą przez Richmond w Kanadzie. Dziecko z zaciekawieniem przyglądało się lwom morskim, które często wpływają do rzeki nęcone pokarmem rzucanym przez nieodpowiedzialnych ludzi. Kiedy 9-latka odwróciła się tyłem do wody rozegrała się tragedia.

 

 

 

Jeden z ssaków wykorzystał moment i potraktował dziecko jak pożywienie. Złapał ją za sukienkę i wciągnął pod wodę! Nikt z obecnych nie przewidział takiej sytuacji, a wszystko trwało raptem chwilę. Na szczęście przygoda zakończyła się happy endem, choć trzeba przyznać, że wyglądała naprawdę przerażająco. Zdaniem naukowców Lwy morskie dokarmiane przez ludzi zaczynają łączyć ich z pożywieniem stąd taka, a nie inna reakcja.

 

 

 

Zwierzęta stają się agresywne, a ich zachowanie może być nieprzewidywalne, stąd apel lokalnych władz i przyrodników o niedokarmianie dzikich stworzeń. Dziewczynka i jej rodzice będą mieć nauczkę i następnym razem nie pozwolą swojej córce siadać tak blisko stworzeń, które mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia człowieka.

 

 

źródła: thesun.co.uk, youtube.com, foto: youtube.com


Komentarze

Zobacz także